Мозир, Байк-Фест, 7-9 липня 2007
Юрій Нестеренко
Музикант / Письменник
Протяг VI
Україна, Рівне, 11 серпня 2000

Фестиваль «Протяг-VI» в украинском городе Ровно был громко заявлен на 11 августа 2000 года – на афишах и в средствах масової інформації значився як міжнародний. Цей почесний статус рок-форуму надавав очікуваний приїзд однієї єдиної іноземної групи – White Night Blues з Білорусі.
_cc781905-5cde-3194-bb3b-138 Для гурту це був ще один знаковий виїзд, третя участь у великому фестивальному русі в міжнародному просторі.
Как и положено крутому продюсеру, Клайд отправил музыкантов на день раньше, а сам заявился назавтра, к самому началу фестивальных концертов в компанії найкрасивіших білоруських дівчат та давніх українських друзів.
_cc781905-5cde-3194-bb3b-136ba За логікою, саме місце розміщення передбачало участь великої кількості байкерів, чия присутність у попередніх «Протягах» стала вже традицією. До того ж байкери брали він функції охоронців порядку.
_cc781905-5cde-3194-bb3bdиуч White Night Blues виступали двічі – у вечірньому сеті та вночі. Якраз приблизно після нічного виступу гурту для всіх бажаючих відкрили доступ до безкоштовної цистерни пива, яку надав місцевий пивзавод-спонсор. Тут же, прямо на сцені, почався чудовий стриптиз від карколомних українок! Загалом свято відбулося.
_cc781905-5cde-3194-bb3bd рівненським околицям на власному фестивальному транспорті До того ж, організатори видавали учасникам фестивалю талони на пристойне харчування в одному з кафе прямо на автодромі. А в меню винятків не було ні страви, ні напої.
Отчасти, по этой причине уезжать музыкантам пришлось снова без продюсера, который оставался в Ровно на неопределённый срок. Але головне, – незважаючи ні на що, поїздка та виступи відбулися, і White Night Blues стали учасниками свого першого, справжнісінького міжнародного фестивалю. Багато в чому, завдяки самим собі))).
.jpg)
Афіша фестивалю з деякими підписами учасників на згадку про зустріч на гостинній українській землі.
.jpg)
Митна декларація музиканта.
«Близько другої години дня 11 серпня в районі населеного пункту Любомирка спостерігалося надмірне скупчення альтернативної молоді...» З оперативного донесення куди треба.
.jpg)
.jpg)
Прибуття в Україну Сані Клайда (на знімках – з бородою) відзначалося з розмахом та повсюдно.

Перший виступ White Night Blues відбувся вдень.
_JPG.jpg)
Вдруге музиканти вийшли на сцену глибокої ночі.
.jpg)
Що за життя з піротехніком…
_JPG.jpg)
Вночі до гурту навіть приєднався доброзичливий український перкусіоніст.
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)
Юз Шнайдер, лідер гурту «Шан Мулє», він організатор фестивалю.
.jpg)
.jpg)
Юз Шнайдер, лідер гурту «Шан Мулє», він організатор фестивалю.
.jpg)
Назва групи французькою як «Міни, що співають» або «Млин, що співає» створює класний образ, але вимовляється як «муле шантан». Приблизно можна перекласти, як «пісня млина» або щось на зразок «спів млина».

Юз вирішував каверзні питання і розрулював непередбачені ситуації протягом усього фестивалю та в будь-якому місці, де б не знаходився.
.jpg)
«Тиха думка» за півроку до рівненського фестивалю приїжджала до Могильова на «Останній ешелон»
.jpg)
Неймовірно крутий і привабливий ведучий представляє учасників: «Тиха…»
.jpg)
«…Думка»
.jpg)
Ось такі види на озерні та річкові простори Волині траплялися того літа посеред не зіпсованого державними кордонами Полісся (десь між Україною та Білоруссю…)
.jpg)
Денний виступ у приглушеному кольорі «фото-мильниці».
.jpg)
…майже в пастельних тонах серпневого дня, що минає.
.jpg)
На задньому плані легендарна розтяжка Клайдова.
.jpg)
Тріо з Білорусі.
_JPG.jpg)
_JPG.jpg)
.jpg)
.jpg)
Білорусь – Україна. Туди і назад.
.jpg)
Такий проїзний документ учасники міжнародного рок-форуму висунули кондукторам у переміщеннях між містами Волині. Це був, звичайно жарт. Але найдивовижніше (за секретом) – подекуди ці документи спрацьовували. Доводячи таким чином непорушну істину, що «у кожному жарті…» є дуже серйозний потенціал.