Мозир, Байк-Фест, 7-9 липня 2007
Юрій Нестеренко
Музикант / Письменник
"Великі маневри"
Мінськ, Палац культури МТЗ, 28-29 червня 2001

Словно предрекая беларусской рок-музыке нелёгкую судьбу в условиях маневрирования в зоне недостаточной видимости (слышимости, движимости, организованности), назывался большой столичний рок-фестиваль, який став фіналом цілої серії відбіркових «Рок-маневрів», що проходили протягом другої половини 2000-го – першої половини 2001 року у Мінському «Рок-кафе». Організувати такий трудомісткий та тривалий процес взялася «Рок-ліга» під керівництвом Ігоря Жуковського.
Щомісячні заходи (своєрідні попередні міні-фестивалі, на яких вибиралися кандидати-фіналисти. Наприклад, "Метал-маневри", "Панк-маневри", "Фолк-маневри", "Блюз-маневри" і т.д. Відбір здійснювався шляхом голосування глядачів.
Група «White Night Blues», за логікою розвитку подій, опинилася в потрібній їм категорії. Дебютувавши на одному із збірних концертів у «Рок-кафе» у вересні 2000-го, вже у жовтні WNB стали переможцями «Блюз-рок-Маневрів».
До речі, вересневий концерт став для гурту столичним дебютом – до того у Мінську музикантам грати не доводилося. Це був дуже корисний досвід, тому що рівень виступів рок-команд у столиці був на голову вищим за середньостатистичний по країні – це стосувалося і місцевих музикантів, і приїжджих (докладніше про виступи в «Рок-кафе» див. розділ «Історія»). Тому було кого послухати, було на що подивитися, і, звичайно, зав'язалися знайомства з колегами з різних міст.
На осінньому відборі «White Night Blues» виступали у складі: Олександр Шилін на басі. Однак, після того, як цей склад переміг у своїй номінації, наприкінці року ритм-секція в кількості «обидва» дружно покинула групу. Через рік Шилін і Бобков возз'єдналися з Нестеренком у його паралельному із WNB проекті «Нестор-Бенд» (пізніше Nestary Band). Але на період початку 2001 року лідеру «White Night Blues» довелося шукати інших басиста та барабанщика, щоб виступити у фіналі грандіозної рок-акції, задуманої «Рок-лігою».
На басу опинився сесійний музикант з групи «Егоїст» Валерій Падуков. Місце за барабанами зайняв Олексій Половченя (який паралельно пробував себе як перкусіоніста у фолк-проекті свого брата Андрія Половчені під назвою «Округ Вільного Мистецтва»).
Протягом повноцінних фестивальних днів більше тридцяти груп виступили на двох сценах. На Великій сцені концертної зали – фіналісти. А на Малій сцені («Рок-кафе», поверхом нижче) – гурти, які раніше брали участь у концертах та заходах «Рок-ліги».
Якість фотографій залишає бажати кращого, але, тим не менш, вони збереглися.
На фестивальній сцені 29 червня 2001 року
.jpg)
.jpg)
Валерій Падуков
.jpg)
White Night Blues у улюбленому форматі тріо (бас, барабани, гітара-вокал). На барабанах Олексій Половченя.
_JPG.jpg)
Олексій Половченя на Великій сцені у складі гурту О.С.І. (між лідером колективу (у центрі) та дівчиною-флейтисткою (ліворуч) грає на перкусії).
.jpg)
У "Рок-ліги" було все серйозно - привітання, вручення пам'ятних дипломів - загалом, "все, як у людей"))).
.jpg)
З Ігорем Жуковським у прес-центрі фестивалю «Великі маневри» у Палаці культури МТЗ.
.jpg)
Із Сергієм Трухановичем, тоді гітаристом гурту «Крама», у сквері перед ДК МТЗ обговорюємо можливість майбутньої співпраці (через місяць «White Night Blues» виступатиме у спільному з «Крамою» концерті в Бєлиничах, докладніше див. розділ «Історія»).
.jpg)
Після фестивальних виступів у фойє ДК МТЗ із Сашком Камлюком – ліворуч у помаранчевій футболці – приголомшливим гітаристом гурту «Егоїст». З ним запишемо в майбутньому багат о гарних пісень («Небо навкруги», «Синдром Вавилону», «Адкажі» та ін.). Праворуч Юра Євсєєв – друг White Night Blues, який неодноразово допомагав з розміщенням, пересуванням, проживанням та з іншими питаннями.
.jpg)
Для історії залишилися колекційні раритети - фестивальний значок, бейдж, програма та ін.
.jpg)
Фестивальна афіша.

Вгорі: Бедлам (Могильов), Splenetic (Мінськ); внизу: Killкитау (Мінськ), Атомі (Мінськ). Фото Локи.

Вгорі: Jazzgrover (Мінськ), ТТ-34 (Гомель); внизу: Гаєр (Мінськ), Папенкінз Бенд (Мінськ). Фото Локи.

Зверху донизу: Пітер Пен (Орша), Вертикальний зліт (Мінськ), Округ Вільного Мистецтва (Могилів). Фото Локи.

Зліва: Morbid Victory (Мінськ); справа вгорі: Сампроцес (Мінськ); праворуч знизу: Жнюв (Мінськ). Фото Локи.
.jpg)
Розклад фестивалю
Додаєтьсяінтерв'ю Ігоря Жуковського, дане ним напередодні фестивалю «Великі маневри» кореспондентові «Музичної газети».
.jpg)
.jpg)