top of page

Acerca de

"Грифоманія", 2.12.2006, Мінськ, Палац культури МТЗ

    _cc781905-5cde-3194-bb3b00 Ще в суботу, 6 листопада Юрій Нестеренко поїхав до Могильова на літературно-музичний шабаш під назвою “Припинок Канцави” (поки що є працівником Бєлиничського Центру культури), а вже у понеділок, 8 листопада, прибув на роботу та написав заяву про звільнення. Таким чином група, нарешті, вирушила у вільне плавання містами рідної країни та сусідніх держав.

    _cc781905-5cde-3194-bb3bе2 Спочатку значився сольний концерт White Night Blues у клубі Графіті (прохання не плутати старий добрий заклад, заснований за сприяння і під керівництвом пана Вітра (де з десяток років музичним директором працював відомий продюсер Павло Каширін) з згодом існуючою «конторою», яка ловко та розкручений бренд своїх попередників).

    _cc781905-5cde-3194-bb3b-136ba Проте, знайшлося «віконце» у розкладі концертів для виступу WNB найближчим часом. Ця дата була важлива ще й тому, що наступного дня мало відбутися виступ гурту в рамках міжнародного фестивалю гітаристів «Грифоманія».

    _cc781905-5cde-3194-bb3b-136ba

    _cc781905-5cde-3194-bb3b-136bad музики. Він збирав для участі у фестивалі найрізноманітніших гітаристів дуже високого рівня – переважно з Білорусі, але майже у кожному фестивалі брали участь запрошені артисти з України та Росії. У планах було також розширення географії (наприклад, велися переговори з колишніми білоруськими, а тепер іноземними супер-гітаристами Віктором Смольським (Німеччина) та Олександром Растопчіним (США)).

    _cc781905-5cde-3194-bb3b-136ba представлені у різні роки. Були і сучасна класика, і авангард, і спідметал, і експериментальні електронні проекти. Загалом, гітарне мистецтво у всіх його проявах.

Юрій Нестеренко був не просто запрошеним музикантом. Справа в тому, що у 2001 – 2003 роках Юрій випускав журнал під назвою «Гріфоман». Це було самостійне видання про сучасну_гітару. Нестеренко, як головний редактор, навмисно вибрав назву, яка б пов'язувала журнал з таким потужним культурним проектом в галузі вітчизняної та міжнародної гітарної музики, як фестиваль «Грифоманія». Він переконав Решетнікова, що таким чином підтримуватиметься і зміцнюватиметься ідея об'єднання гітаристів та розвитку гітарного руху, і Юрій Володимирович погодився на використання журнальної назви, яка надсилала б до назви фестивалю.

    _cc781905-5cde-3194-bb3b-136ba На «Гріфоманії-2006» Нестеренко відкрив друге відділення сольним номером на акустичній гітарі. П'єса дивним збігом називалася зовсім не вітально: «Прощання». Але це була лише гра слів, і після першого номера музиканти White Night Blues приєдналися до свого гітариста та зіграли підготовлену програму, куди входили інструментальні п'єси фанк-блюз-рокового характеру, а наприкінці було виконано повільний блюз білоруською мовою “Знаю столькі пяшчотов ”.

_cc781905-5cde-3194-bb3b-136bad5cdіc екзотична дива з електроінструментом, що виконує гітарний електро-поп – Ірина Ігнатюк (все у першому відділенні). Друга фестивальна частина розпочиналася, як уже було сказано, із White Night Blues; потім грав цікавий джазовий музикант Ігор Пилипенко; далі виступав Андрій Войцеховський – майстер із виконання музики фламенко; заключний блок грав Володимир Петрович Кутник, представивши гітарний ураган, в якому сплелися блюз, джаз, рок-н-рол. Він же розпочинав фестивальний джем, на який за бажанням виходили всі учасники концерту.

0_1 Буклет Грифомания 2006_cr.jpg
1 (18).jpg

White Night Blues представляють чудові ведучі Ірина Львова (АвтоРадіо) та Олексій Шедько (актор театру та кіно, автор-виконавець, рок-музикант).

2 (19).jpg

Чарівній Ірині Львовій чудово вдавалося розміщувати на сцені гітаристів-неформалів.

3 (19).jpg

Найбільше фотографій із фестивалю 2006 року – з Володимиром Угольником. Що говорить про його велику популярність у столичної публіки. Праворуч внизу  – Нестеренко загадав бажання, опинившись між двома Володимирами Петровичами (ліворуч – В. П. Угольник, в минулому учасник легендарних гуртів «Пане-Браце», «Вераси», гітарист 9 -3194-bb3b-136bad5cf58d_«Praha Cirk Centrum»  і польського «Cyrk Peniny», а на момент зйомок – доцент кафедри естрадного мистецтва компанії "Ковчег" В. П. Кузьмін).

4 (17).jpg

Зліва вгорі – музиканти групи White Night Blues із Володимиром Угольником.

5 (14).JPG

Під час фестивального джему – ліворуч цікавий та оригінальний джаз-роковий гітарист Ігор Пилипенко.

6 (15).jpg

Джем.

7буклет.jpg
8буклет.jpg
9 (15).jpg

Юрій Володимирович Решетніков – головний ідеолог та організатор фестивалю.

10 (14).jpg

У нижченаведених знімках наводиться архів фестивалю від журналу «Гріфоман»: хедлайнером  студент  Мінського інституту культури, учень Володимира Ткаченка).

11 (9).jpg

Ліворуч: із прекрасною гітаристкою Тетяною Копенковою перед її виступом у дуеті з Володимиром Угольником. Праворуч угорі: Малолетов і Нестеренко разом із класним рок-гітаристом Віктором Новаком. Праворуч унизу: чудові гітаристи Сергій Труханович, Світлана Пакліна (творчий псевдонім Ласма, невдовзі після фестивалю емігрувала до Німеччини), Валерій Песляк за лаштунками фестивальної сцени.

12 (6).jpg

Вгорі: Тріо Big Val, Svet & Al разом із Дмитром Подберезським (у джинсах та у синій сорочці) та Юрієм Нестеренком (праворуч).

Внизу: гурт «Столиця» та гітарист Ігор Волков.

13 (8).jpg

Ведучий «Грифоманії-2002», голова Клубу Гітаристів Білорусі – Олег Копенков (з Володимиром Угольником (вгорі) та Тетяною Копенковою (внизу).

14 (7).jpg

Ось чого нам не вистачало – це мінського «металу»! Гітарист Олексій Бумін та гурт Deadmarsh.

15 (5).jpg

Дмитро Підберезський і Валерій Перехожий (Big Val) з В'ячеславом Федоровим, що приєднався до них (екс-Мадера Хард Блюз, екс-White Night Blues).

17Решетников.jpg

Юрій Нестеренко презентував перший випуск журналу "Гріфоман" Юрію Володимировичу Решетнікову на сходах "Белтелерадіокомпанії".

16 (4).jpg

Сцени із Закулісся.

18 Бэйдж Грифомания 2005.jpg

В даному випадку – перепустка за лаштунки як редактор «Гріфомана».

20 (1) (1).jpg

Ліворуч Ігор Волков, праворуч Піт Павлов з одним із своїх проектів.

21 (4).jpg

Зліва: бас-гітарист Валерій Падуков, Піт Павлов та Олександр Камлюк. Праворуч: Сергій Труханович та Дмитро Підберезський в атмосфері теплої дружньої зустрічі за лаштунками «Гримоманії»-2002.

22 (1) (1).jpg

Гітарист Влад Мазуркевич представляє джаз-рокову програму.

23 (1) (1).jpg

Ліворуч гітарист-класик В'ячеслав Тарлецький, праворуч виступ віртуозного рок-гітариста Олександра Камлюка.

Телефонуйте

T. +375 (29) 557-87-95

(mob., Viber, Telegram, WhatsApp)

Пишіть

nestary@yandex.ru

Заходьте

  • Facebook Социальной Иконка
  • Instagram Social Иконка
  • Whatsapp
  • YouTube Социальные Иконка
  • Vkontakte Social Иконка

© 2023 Юрій Нестеренко.
 

bottom of page