Мозир, Байк-Фест, 7-9 липня 2007
Юрій Нестеренко
Музикант / Письменник
Acerca de
Караван “Пілігрими”, 18 липня 2001 року, Могильов

Культурно-освітній караван “Пілігрими”, 18 липня 2001 року, Могильов, Льодовий палац, клуб «Айсберг».
Масштаби цієї мега-акції за участю білоруських рок-гуртів проведення. "Караван рок-пілігримів" на деякій кількості фестивальних автобусів за місяць об'їхав близько трьох десятків міст, практично всю країну з півночі на південь і зі сходу на захід. До того ж, дорогою не залишаючи поза увагою селища, містечка, станції, центральні садиби тощо, де часто влаштовувалися просто акустичні концерти під час зупинок. У легенді залишилися два маршрути, які йшли то паралельно, то перпендикулярно, і в результаті перетнулися спочатку в Мінську, а потім – на фінальному концерті у Бресті.
У всіх містах до рок-пілігримів приєднувалися місцеві команди, як мінімум, на один концерт. Але, після виступу, на самій, що не є демократичній основі, будь-яка група могла продовжити шлях з_cc781905-5cde-3194-BB3b-136 -136bad5cf58d_наступних концертах, заявлених за маршрутом проходження. Або вибрати собі певний відрізок гастрольного шляху (виходячи, наприклад, з наявності вільного часу музикантів чи бажання виступити у конкретно позначених містах). Потрібно було тільки написати щось на кшталт заяви та вказати, скільки людей додається, і за яким маршрутом.
Всі учасники забезпечувалися житлом у місцевих готелях та харчуванням у точках громадського харчування. Проїзд, як уже було сказано, здійснювався на півдесятці автобусів на кожній з маршрутних ліній пілігримівського каравану. Після прибуття музикантів, місцеві організатори в кожному місті за заздалегідь узгодженими домовленостями виставляли великий сценічний комплект апаратури, а решту необхідного мінімуму інструментів та обладнання музиканти везли з собою.
White Night Blues виступили тільки в Могильові. Це був, по суті, третій виступ гурту у новому складі. Потроху починали звучати, знаходячи свій оригінальний саунд, грати стали впевненішими, незважаючи на майже повну відсутність репетицій останнім часом. У могилівському клубі «Айсберг» виступили загалом непогано.
Незважаючи на пропозицію Нестеренка, Половченя і Падуков не змогли поїхати з «пілігримами» далі, але не змогли поїхати з «пілігримами» далі, роботах.
Тим не менш, караван вирушив у свій шлях, залишивши про себе багато теплих спогадів. Залишилися деякі матеріали, але не фотографії – можливо хтось і знімав ці концерти, проте в архіві гурту жодних знімків не збереглося.


Девіз "Пілігримов".

Декілька слів про рух.


Учасники могилівського концерту за багато років так і не змогли уточнити питання про дату прибуття «пілігримів» до рідного міста. Здається, істина була десь поряд – незважаючи на заявлену на афішах дату 17 липня, можливо, концерт відбувся наступного дня.
На цьому комп'ютерному анонсі не вказано одну групу, яка виступала в Могильові – Jizel's Band, мабуть, потрапивши до категорії «та інші…». Сам анонс виконаний на тлі заявки від дирекції «Каравану», таємничими шляхами Ю. А. Романова, що прийшла на ім'я, – самого андеграундного білоруського редактора самих видатних могилівських видань, пов'язаних з неформальною рок-музикою колишнього СРСР і пост-радянського простору.
Юрій Альбертович офіційно працював тоді у редакції «Весніка Магільова», де незабаром і з'явилася стаття про «Караван пілігримів» у місті, яку можна прочитати нижче.
